LV RU EN
facebook Google+ twitter
Iepazīsties!

ALUMĪNIJS. Vispārīgā informācija

Alumīnijs ir vieglmetāls, kura dabīgā krāsa ir sudrabbalta. Rokturu industrijā izmantotais alumīnija sakausējums pēc mehāniskās apstrādes saņem īpašu virsmas aizsardzību eloksēšanas (anodēšanas) procesā, kas tā virsmu pārvērš noteikta biezuma alumīnija oksīda kārtā. Izveidoto oksīda kārtu tālākā apstrādes procesā iespējams tonēt dažādos toņos. Pamatā alumīnija tonēšanai rokturu industrijā tiek izmantotas 2 metodes:
1. Virsmas un oksīda kārtas vidējā slāņa tonēšana jeb absorbcijas metode. Šajā procesā alumīnijs vispirms tiek anodēts sudrabbaltā tonī, tad ķīmiski iekrāsots, iegremdējot organiskos un neorganiskos krāsu šķīdumos. Krāsas noturības koeficients 6 - 7.
2. Oksīda kārtas poru tonēšana jeb divpakāpju tonēšanas metode. Elektrolīzes procesā, izmantojot maiņstrāvu, sudrabbaltajā oksīda kārtā tiek interpolētas metāla daļiņas. Krāsas noturības koeficients 7 - 8.
Pēc tonēšanas virsma tiek blīvēta, kā rezultātā tiek panākta nepieciešamā pretkorozijas noturība un krāsas noturība pret gaismu un laika apstākļu ietekmi.

Kopšana un izvēles ieteikumi

Alumīnijam pamatā speciāla kopšana nav nepieciešama, to sargā dabīgā vai mākslīgi radītā oksīda kārta. Putekļu un traipu tīrīšanai ieteicams izmantot ūdeni un mīkstu drāniņu. 
 
Taču alumīnijs ir materiāls ar samērā zemu materiāla noturību un ikdienas lietošanā alumīnija virsmas var tik noskrāpētas vai bojātas ar cietāku materiālu priekšmetiem, piem. gredzeniem, atslēgām. Šīs skrambas un skrāpējumi, protams, bojā alumīnija virsmas estētisko skatu, taču nekādā ziņā neiespaido elementa funkcionalitāti. Pastāv pat uzskats, ka dizaina priekšmeti, t.sk. rokturi, ar neslēptām pagātnes lietojuma pēdām ir īpaši godājami un vērtīgi.

JAUNUMS!

2017. gadā vācu ražotājs FSB piedāvā jaunu, vēl noturīgāku eloksētā alumīnija veidu - strūklotu, samtaini matētu un anodētu alumīniju aktuālos metāliskajos toņos. Jaunā materiāla virsma ir blīvāka par tradicionāli anodēto alumīniju un noturīgāka pret sitieniem un skrāpējumiem. Līdz ar to noturīgāks ir arī šajā metodē apstrādāto alumīnija detaļu krāsas pārklājums. Jaunā virsma izceļas ne tikai ar noturību pret fizisku iedarbībum, bet arī ar neparastu, matētu spīdumu un izcilām haptiskajām īpašībām.
Vairāk šeit...

Anodētā alumīnija krāsas un toņi

Alumīnija dabīgais tonis ir dabīgā sudraba tonis (F1). Šo toni iesakām klientiem, kas novērtē lietu un materiālu dabīgo izcelsmi un tai atbisltošu pielietojumu. Dabīgā toņa priekšrocība - skrāpējumu un bojājumu vietās krāsas tonis neatšķiras un līdz ar to bojājumi ir maz pamanāmi.
Kā savdabīgu toņu spēli iespējams izmantot alumīnija detaļas dažādos gaišos un tumšākos toņos, arī pēdējā laikā aktuālajos bronzas toņos, taču jāņem vērā, ka šo tonētā alumīnija elementu iespējamās bojājumu vietas būs vairāk pamanāmas.

Jaunā FSB apstrāde - strūklots, anodēts alumīnijs - pieejams ne tikai tradicionālajās metālu krāsās (misiņa, bronzas), bet arī dažādos bronzas patinas pakāpju toņos, aktuālajās fasāžu profilu toņos un melnā krāsā.
 
Iesakām izvērtēt alumīnija īpašību atbilstību, izvēloties rokturus durvīm ar augstu ikdienas noslogojumu, durvīm sabiedriskās ēkās, kā arī ēkās, kur paredzama ne īpaši saudzīga attieksme, atverot un aizverot durvis.


Anodētā alumīnija rokturu u.c. furnitūras krāsu toņi

     
F1
sudraba tonis
F2
šampanieša tonis
F3
misiņa/zelta tonis
F4
bronzas tonis
F5
nerūsējošā tērauda tonis
     

FSB strūklotā, eloksētā alumīnija krāsu toņi

     
S3
misiņš
S4
bronza
S5 / C33
vidēji tumša bronza
S7 / C34
tumša bronza
S8 / C35
melns
     

Alumīnijs + krāsa

Alumīnija rokturus u.c. furnitūras detaļas iespējams arī krāsot dažādās krāsās pēc RAL krāsu tabulas (ražošanas procesa ietekmē krāsas tonis var nedaudz atšķirties).

FSB alumīnija rokturu krāsošanas procesā vispirms tiek veikta materiāla anodiska oksidācija, pēc kuras seko elektrostatiska pulverpārklājuma uzsmidzināšana. Lakošanas process nesatur šķīdinātājus.Krāsas pārklājuma biezums ir apm. 80 µm.

Krāsotās virsmas noturība pārsvarā atbilst alumīnija eloksētās virsmas noturības līmenim. Taču jāņem vērā, ka krāsojumu var viegli sabojāt ar asiem un cietiem priekšmetiem (piemēram, gredzeniem, atslēgām, kastēm u.c.). Furnitūras funkcionalitāte tādējādi netiek ietekmēta, taču bojājuma vietā būs redzama alumīnija dabīgā virsma.

Populārākie krāsota alumīnija toņi

     
RAL9005
melns
RAL9016
koši balts
RAL7016
antracīta pelēks
RAL8019
pelēkbrūns
RAL9010
balts
     

 


Uzmanību!
Pieejamos apstrādes variantus skat. konkrētā modeļa aprakstā vai jautāt SIA SB un Partneri klientu konsultantiem: serviss@sbunpartneri.lv.


 

< Atpakaļ
Pērc izdevīgi!
Izpārdošanas cenas spēkā, kamēr preces ir mūsu noliktavā.
Izpārdošanas cenas spēkā, kamēr preces ir mūsu noliktavā.
Profilcilindra rozete, ovāla, F1
no EUR 2.63
EUR 3.75
99EP/E evakuācijas slēdzene 45-92-20
no EUR 113.84
EUR 151.78
ActiveStop komplekts 1 vērtnei
no EUR 98.33
EUR 115.68
Bulldog brusu savienotāji
no EUR 0.54
EUR 0.77
590 kokskrūve, melna, 5 x 40 mm
no EUR 0.31
EUR 0.44
Jostas klipsis, Ø 40mm
no EUR 4.52
EUR 6.46
Atslēgu piekariņš SARKANA SIRDS
no EUR 4.85
EUR 5.70
Atslēgu piekariņš AUTO
no EUR 2.29
EUR 2.54
Blīve PRIMO ACF5250, balta/melna
no EUR 1.19
EUR 1.49
Blīve PRIMO AC5590, balta/bēša
no EUR 0.84
EUR 1.05
70 Garā uzlika BAC, alumīnijs F4
no EUR 4.68
EUR 7.20
70 Garās uzlikas WC, alumīnijs F2
no EUR 8.94
EUR 12.77
70 Garā uzlika WC, alumīnijs F4
no EUR 6.78
EUR 13.56
Profilcilindrs R50 28-28, niķelēts
no EUR 56.50
EUR 80.72
Lielrokturis SUSY, pulēts misiņš
no EUR 56.89
EUR 71.11
Profilcilindra rozete, ovāla, F1
no EUR 2.63
EUR 3.75