LV RU EN
facebook Google+ twitter
Iepazīsties!

Ielaušanās. Maldi un ieteikumi.

Liela daļa cilvēku savās četrās sienās jūtas pilnībā neaizsargāti un domā, ka, neskatoties uz jebkādiem drošības pasākumiem, kramplauzis tik un tā tiks iekšā it visur.
Taču tā nebūt nav. Policijas pieredze liecina, ka tikai retos gadījumos ielaušanos veic labi bruņoti profesionāļi. Daudz biežāk mūsu mājokļus apdraud gadījuma rakstura zaglēni, kas tikai izmanto nenodrošinātas ieejas un pašu īpašnieku bezrūpību. Lai atbaidītu šo nelūgtos viesus, lielākoties pietiek ar kvalitatīvu un atbilstošu tehnisko drošības aprīkojumu.

Otra galējība ir ļaudis, kas dzīvo nepamatotā ilūzijā, ka ar viņu īpašumu nekas ļauns nevar notikt - atstāj vaļā logus savas prombūtnes laikā, neaizslēdz sētas durvis, droši ver vaļā durvis katram svešiniekam un glabā rezerves atslēgu puķu podā pie ieejas durvīm.

Bieži dzirdēti maldīgi priekšstati par kramplaužiem, ielaušanos un drošību:

PIE MUMS NAV NEKĀ, KO ZAGT.”
 Jūs brīnīsieties, ko tik nevar nozagt. To starpā var būt lietas, kam Jūsu acīs ir neaprakstāma vērtība, kas saistās ar kādām dārgām atmiņām un kas nav atlīdzināmas ne ar kādu naudu. Neaizmirstiet arī par psiholoģisko pārdzīvojumu, ko var radīt šāds nepatīkams notikums. Sajūta, ko izraisa ielaušanās privātajā sfērā, un nedrošība savās četrās sienās vēl ilgi var Jūs nomākt. Atcerieties: ja izdevība pati dosies kramplauzim pretī, viņš to garām nelaidīs.

„GALVENAIS, KA NAKTĪ VISS IR LABI AIZSLĒGTS.”
Tumsa ir tikai viens aspekts, kas palīdz kramplauzim. Otrs, tik pat svarīgs, ir apziņa, ka mājās neviena nav. Un tas nebūt nav naktī, bet tieši otrādi – dienā, kad Jūs esat darbā vai iepērkaties, bērni ir skolā vai kopā ar vecmāmiņu pastaigājas attālā parkā utt. Rudenī un ziemā, kad ātri satumst, apstākļi zagļiem kļūst vēl izdevīgāki.

„PIE MUMS KAIMIŅI VIENS OTRAM PALĪDZ PIESKATĪT MĀJOKĻUS.”
Tas, protams, ir labi, bet vai kaimiņi pazīst visus Jūsu paziņas, arī kurjerpasta darbinieku un picas piegādātāju? Un vai Jūs pats kāpņu telpā vai uz ielas Jūsu sētas priekšā bieži uzsākat sarunu ar Jums nepazīstamu personu? Diemžēl anonimitāti mūsdienās lielākos dzīvojamos masīvos, gan daudzdzīvokļu ēkās, gan privātmāju rajonos, ir grūti apiet. Kramplaužiem tas ir labi zināms, un viņi to lieliski prot izmanot.

„UN JA ARĪ KAS NOTIKS – MANS ĪPAŠUMS IR APDROŠINĀTS.”
Tiešām? Bieži vien izrādās, kad jau ir par vēlu, ka apdrošināšanas polise tomēr visu nesedz, ko bijāt iedomājušies, vai varbūt pat vispār neattiecas uz ielaušanos...
Un pat tad, ja ar polisi viss ir kārtībā: nekāda apdrošināšanas atlīdzība Jums neaizvietos mīļas un dārgas piemiņas lietas un nekompensēs haosu, ko kramplauzis, iespējams, būs atstājis Jūsu mājoklī.

„JA PIEĶERŠU ZAGLI, NEĻAUŠU VIŅAM AIZBĒGT.”
 Nedariet to! Lai arī ar ko Jums būtu darīšana, kramplauzis noteikti darīs visu iespējamo, lai aizbēgtu un netiktu atklāts. Un šim mērķim viņš bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem nežēlos nekādus līdzekļus. Tāpēc necentieties būt varonis, labāk nekavējoties zvaniet policijai! Arī ar precīzu kramplauža un bēgšanai izmantotā transporta līdzekļa aprakstu Jūs varat daudz palīdzēt izmeklēšanā.

„PIE MUMS NEKAS NEVAR NOTIKT, MUMS IR SIGNALIZĀCIJA.”
Signalizācija, kā jau to saka pats tās nosaukums, tikai signalizē, ka ir notikusi ielaušanās, nevis aizkavē to.
Tāpēc sava mājokļa drošības koncepcijā noteikti iekļaujiet arī mehāniskos drošības līdzekļus.


KĀ DROŠI AIZSARGĀT SEVI, SAVU ĢIMENI UN SAVU MĀJOKLI

Sēta un vārtiņi
Sēta noteikti ierobežo īpašumu un rada zināmu drošību, taču – ja tai blakus būs novietotas atkritumu tvertnes vai citi pietiekami augsti objekti, potenciālajam zaglim būs ievērojami atvieglots ceļš pāri sētai. Parūpējieties par slēdzamiem vārtiņiem un noslēdziet tos, kā arī automašīnu iebrauktuves, arī tad, ja esat mājās!
 
Pagalms un apgaismojums
Neatvieglojiet kramplauža dzīvi, ieslēpjot māju cieši saaugušos krūmos un kokos! Atklātākā vietā zaglim būs krietni grūtāk darboties. Rūpējieties par pareizi izvietotu apgaismojumu Jūsu pagalmā! Pie tam – lai neļautu zaglim kontrolēt situāciju, visiem slēdžiem un kontaktligzdām jāatrodas mājas iekšpusē.
Neatstājiet arī mājas ārpusē nenosegtus telefona kabeļus, lai zaglis tos nevarētu pārgriezt un kritiskā situācijā atstāt Jūs bez sakariem!
 
Mājas ārpuse
Nenoliedzami nepieciešama lieta ir notekcaurules un kāpnes; skaisti izskatās balkoni, terases un režģi vīteņaugiem. Taču atcerieties, ka visi šie elementi lieliski noder arī kāpšanai, tāpēc īpaši nodrošiniet šajās vietās logus un balkonu/terašu durvis!
 
Logi
Vaļā atstāts vai arī tikai atgāzts logs, īpaši Jūsu prombūtnes laikā, ir kā aicinājums zaglim ienākt. Tāpēc aizveriet logus un vislabāk nodrošiniet tos ar slēdzamiem rokturiem, lai zaglis, izurbjot caurumu stiklā, nevarētu logu vienkārši atvērt!
Tā kā zagļi bieži iekļūst mājā, arī izceļot logus no rāmjiem, ieteicams aprīkot logus arī ar papildus pretizcelšanas iekārtām. Logus, protams, brutālākajā variantā mēdz arī izsist. No tā gan varēsiet izvairīties tikai ar režģiem vai drošības stikliem.
 
Durvis
Ārdurvīm vēlams būt izgatavotām no metāla vai stabila pilnkoka ar metāla aplodām. Tas pats attiecas arī uz pagalma vai blakus durvīm, jo arī tās kramplauzis var izvēlēties par savu ieeju tieši izdevīgākās atrašanās vietas dēļ.
Tomēr kvalitatīvas, izturīgas durvis ir tikai viens no drošības komponentiem. Bez atbilstošas durvju furnitūras tās būs tikpat viegli atvērt kā visparastākās iekšdurvis. Tāpēc nepieciešams apzināt durvju vājākās vietas un aprīkot tās ar drošiem, atbilstošiem slēgšanas un fiksēšanas elementiem:

Slēdzenes
Izmantojiet savās durvīs labas kvalitātes slēdzeni ar bultu, kas aizsargāta pret izzāģēšanu! Aizslēdziet to vienmēr, vislabāk ar 2 apgriezieniem, arī tad, ja esat mājās!
Ideāls variants ir daudzpunktu slēdzenes, kas noslēdz durvis 3 vai 5 punktos ar stabiliem apaļajiem tērauda aizbīdņiem vai āķveida bultām, kas ieāķējas pretplāksnē. Blakus drošībai šīs slēdzenes sniegs Jums vēl tādus papildu ieguvumus kā siltumizolāciju un trokšņa izolāciju, kā arī novērsīs durvju šķiebšanos un spraugu rašanos.

Drošības pretplāksne
Taču atcerieties, ka nepietiek tikai ar labu slēdzeni! Ir jābūt drošai vietai, kur slēdzenes mēlītei un bultai turēties. Ja pretplāksne būs tik neizturīga, ka zaglis to varēs vienkārši salocīt un izraut no rāmja, tad arī pašai nopietnākajai slēdzenei vairs nebūs nekādas jēgas. Izmantojiet speciālās ārdurvju pretplāksnes, kas ir biezākas un garākas kā iekšdurvju, un īpašās pretplāksnes daudzpunktu slēdzenēm!   

Nodrošinājums pret durvju izcelšanu eņģu pusē
Komplektējot drošības aprīkojumu jaunām durvīm, izvēlieties eņģes ar iebūvētu pretizcelšanas aizsardzību.
Uzlabojot jau esošu durvju drošības aprīkojumu, izmantojiet virs vai zem eņģēm iekļamas pretizcelšanas tapas.
Visas pretizcelšanas iekārtas funkcionē, to elementiem saķeroties vienam ar otru un radot neatlaužamu drošības papildinājumu. Tas padara durvju izlaušanu no eņģēm gandrīz neiespējamu un papildus nodrošina, ka Jūsu durvis atvērs tikai tas, kurš būs gaidīts un aicināts. Īpaši padomājiet par to, ja Jūsu mājas durvis veras uz ārpusi un eņģes ir viegli pieejamas. Pretizcelšanas iekārtas instalēšana Jūsu durvju vizuālo izskatu nebūt nesabojās, jo pie aizvērtām durvīm tā nav redzama.

Profilcilindrs
Lai garantētu maksimālu drošību, kombinējiet drošu slēdzeni ar atbilstošu augstas kvalitātes profilcilindru!
Optimālajā variantā tam jābūt ar izurbšanas un izvilkšanas aizsardzību, nodrošinātam pret vardarbīgu atslēgšanu un kopēšanu, ar drošības koda karti atslēgu pavairošanai, tādā garumā, lai tas neizvirzītos ārpus uzlikas vairāk par 2 mm, jo pretējā gadījumā to var viegli satvert ar knaiblēm un izvilkt. Cilindrs jāaizsargā arī ar attiecīgu stiprinātu durvju uzliku, kas nav salokāma, noraujama vai noskrūvējama. Ideāli, ja cilindru papildus sargā drošības vairogs.

Drošības uzlika
Neizmantojiet ārdurvīs iekšdurvīm domātās uzlikas un rozetes, jo tās ir plānākas, neizturīgākas un tiek pieskrūvētas no ārpuses! Šādas uzlikas un rozetes neaizsargā cilindru un slēdzeni no kramplauža uzbrukumiem. Ārdurvīm paredzētas vismaz 11 mm biezas uzlikas ar iebūvētām tērauda plāksnēm un optimālākajā variantā arī ar cilindra drošības vairogu. Ārdurvju uzlikas tiek saskrūvētas ar savelkošajām skrūvēm no durvju iekšpuses, līdz ar ko kramplauzim skrūves nav pieejamas un uzlikas noraušana ir apgrūtināta.   

Droša durvju atvēršana un spraugā pavērtu durvju aizsadzība
Ierīkojiet durvīs papildslēdzeni ar spraugas fiksatoru vai drošības ķēdi, kas neļaus ar spēku atgrūst vaļā pusatvērtas durvis! Īpaši svarīgi tas ir situācijās, ja mājās vieni paši paliek fiziski vājāki cilvēki, piem. bērni vai veci cilvēki.
Nepieļaujiet risku, atverot durvis nezināmam nācējam. Ierīkojiet platleņķa durvju actiņu (ar skata leņķi vismaz 180°) un nodrošiniet no iekšpuses ieslēdzamu apgaismojumu durvju ārpusē, lai nācēju varētu saskatīt! Gan daudzdzīvokļu mājās, gan pie privātmājas vārtiņiem palīdzēs arī sarunu iekārta, ar kuras palīdzību varēsiet noskaidrot, kas ir nācējs un kāds viņa apmeklējuma iemesls. Ideāls variants privātmājām ir žogā iebūvēta pastkastīte, kurā integrētas visas nepieciešamās komunikācijas - zvans, sarunu un/vai video novērošanas iekārta, apgaismojums. Neatveriet savas durvis cilvēkam, par kura personību un apmeklējuma iemesliem neesat pārliecināts!
 
Neriskējiet ar savu, savas ģimenes un sava īpašuma drošību! Padomājiet par šiem ieteikumiem un jautājiet padomu speciālistiem!


POLICIJA IESAKA:

 •  Aizveriet logus arī tad, ja izejat no mājas uz neilgu laiku! Atcerieties, ka arī atgāztā veidā atvērti logi ir kā ielūgums zagļiem "apciemot" Jūsu māju.
 • Aprīkojiet logus, balkonu un terašu durvis ar slēdzamiem rokturiem! Tā Jūs pasargāsiet ne tikai savu īpašumu no zagļu uzbrukumiem, bet arī bērnus no nelaimes gadījumiem.
 • Ārdurvis - gan privātmājā, gan dzīvokī - vienmēr aizslēdziet ar 2 atslēgas apgriezieniem. Dariet to arī tad, ja izejat no mājas uz īsu brīdi! Vienmēr ar 2 agriezieniem aizslēdziet arī papildslēdzenes!
 • Gulēt ejot, vienmēr pārbaudiet, vai visas durvis - arī sānu ieejām un garāžai - ir kārtīgi aizslēgtas!
 • Turiet aizslēgtas arī daudzstāvu māju ārdurvis. Instalējiet sarunu iekārtu!
 • Neatveriet ārdurvis, nezinot, kas ir nācējs! Veselīgas aizdomas Jūs sargās. Lietojiet durvju actiņu vai sarunu iekārtu! Paverot durvis spraugā, nodrošinieties pret vardarbīgu atvēršanu ar drošības ķēdi vai papildslēdzeni ar spraugas fiksatoru!
 • Pievērsiet uzmanību aizdomīgiem cilvēkiem! Ja radušās šaubas par kādas personas nodomiem, nekavējoties zvaniet policijai!
 • Aizslēdzot durvis no iekšpuses, vienmēr izņemiet atslēgu no slēdzenes, jo pretējā gadījumā citi ģimenes locekļi nevarēs durvis atslēgt. Izņēmums ir gadījums, ja durvis aprīkotas ar speciālu profilcilindru.
 • Stiklotām durvīm neizmantojiet cilindrus ar pogu un neatstājiet atslēgu slēdzenē!
 • Ja pazaudējāt atslēgas, nekavējoties nomainiet slēgšanas cilindru!
 • Rezerves atslēgas glabājiet pie ļoti uzticamas personas! Neslēpiet atslēgas mājas ārpusē - zagli pārzina visas slēptuves labāk, kā varat iedomāties.
 • Ja atvaļinājumu pavadat ārpus mājas, sarunājiet uzticamu kaimiņu, draugu ai radinieku rūpēties par Jūsu māju, piemēram, regulāri izņemt pastu no pastkastītes, tādājādi radot iespaidu, ka māja tiek apdzīvota.
 • Instalējiet dūmu detektorus, it īpaši , ja mājā tiek izmantos kamīns vai malkas plīts.
< Atpakaļ
Pērc izdevīgi!
Izpārdošanas cenas spēkā, kamēr preces ir mūsu noliktavā.
Izpārdošanas cenas spēkā, kamēr preces ir mūsu noliktavā.
Profilcilindra rozete, ovāla, F1
no EUR 2.63
EUR 3.75
99EP/E evakuācijas slēdzene 45-92-20
no EUR 113.84
EUR 151.78
ActiveStop komplekts 1 vērtnei
no EUR 98.33
EUR 115.68
Bulldog brusu savienotāji
no EUR 0.54
EUR 0.77
590 kokskrūve, melna, 5 x 40 mm
no EUR 0.31
EUR 0.44
Jostas klipsis, Ø 40mm
no EUR 4.52
EUR 6.46
Atslēgu piekariņš SARKANA SIRDS
no EUR 4.85
EUR 5.70
Atslēgu piekariņš AUTO
no EUR 2.29
EUR 2.54
Blīve PRIMO ACF5250, balta/melna
no EUR 1.19
EUR 1.49
Blīve PRIMO AC5590, balta/bēša
no EUR 0.84
EUR 1.05
70 Garā uzlika BAC, alumīnijs F4
no EUR 4.68
EUR 7.20
70 Garās uzlikas WC, alumīnijs F2
no EUR 8.94
EUR 12.77
70 Garā uzlika WC, alumīnijs F4
no EUR 6.78
EUR 13.56
Profilcilindrs R50 28-28, niķelēts
no EUR 56.50
EUR 80.72
Lielrokturis SUSY, pulēts misiņš
no EUR 56.89
EUR 71.11
Profilcilindra rozete, ovāla, F1
no EUR 2.63
EUR 3.75