Bolt through-fixing FSB 05 0580 for one-sided pull handle with fixing rose
Product code
MB00010030
All prices include VAT
From
€32.48
Only %1 left
Bolt through-fixing FSB 05 0580 for one-sided pull handle with fixing rose
Manufacturer - FSB (Germany)
- installation set for one-sided pull handles
- fixing type - bolt-through / fixing rose inside
- drill hole: ∅ 13/18 mm
- 2 × M8 threaded studs
- 2 × fastening nuts with cover caps
- for wooden and glass doors
- handle diameter: 25/30 mm
- door thickness
- 35 - 44 mm
- 45 - 54 mm
- 55 - 64 mm
- 65 - 74 mm
- 75 - 84 mm
- glass thickness: 8 - 10 mm
- material: steel galvanized
- fixing rose: aluminium anodized F1 / aluminium pure / stainless steel
All prices include VAT
- Products
- Price
- In Stock
- Quantity
-
05 0580 Bolt through-fixing for pull handles Ø25/30 mm, M8, Ø13 mm, door thickness 35-44mm, galvanized steel / fixing rose: aluminium pureCode: SB00028889Art. Nr.: 0 05 0580 04335 0013Price:From €32.48In Stock: 0 pc. -
05 0580 Bolt through-fixing for pull handles Ø25/30 mm, M8, Ø13 mm, door thickness 45-54mm, galvanized steel / fixing rose: aluminium pureCode: SB00028890Art. Nr.: 0 05 0580 04345 0013Price:From €32.48In Stock: 0 pc. -
05 0580 Bolt through-fixing for pull handles Ø25/30 mm, M8, Ø13 mm, door thickness 75-84mm, galvanized steel / fixing rose: aluminium pureCode: SB00028892Art. Nr.: 0 05 0580 04375 0013Price:From €32.48In Stock: 0 pc.
| Manufacturer | FSB |
|---|---|
| diameter | 13 mm |
| material | galvanised steel |
| leaf material | wood / glass |
| door thickness | 35-84 mm |
| thread | M8 |
| glass thickness | 8-10 mm |
| profile diameter | 25 / 30 mm |
| installation type | one-sided handle with fastening on opposite side |






