Back-to-back fixing FSB 05 0580 for double-sided pull handles
Product code
MB00010029
All prices include VAT
From
€32.48
Only %1 left
Back-to-back fixing for double-sided pull handles FSB 05 0580
Manufacturer - FSB (Germany)
- installation set for double-sided pull handles
- fixing type - back-to-back
- drill hole: ∅ 13 mm
- 2 × M8 threaded studs
- for wooden and glass doors
- door thickness
- 35 - 54 mm
- 55 - 74 mm
- 75 - 94 mm
- 95 - 114 mm
- glass thickness: 8 - 10 mm
- material: steel galvanized
All prices include VAT
- Products
- Price
- In Stock
- Quantity
-
05 0580 Back-to-back fixing for double-sided pull handles, M8, door thickness 35-54mm , galvanized steelCode: SB00000579Art. Nr.: 0 05 0580 03035 5700Price:From €32.48In Stock: 0 pair -
05 0580 Back-to-back fixing for double-sided pull handles, M8, door thickness 55-74mm , galvanized steelCode: SB00000580Art. Nr.: 0 05 0580 03055 5700Price:From €32.48In Stock: 0 pair -
05 0580 Back-to-back fixing for double-sided pull handles, M8, door thickness 75-94mm , galvanized steelCode: SB00000581Art. Nr.: 0 05 0580 03075 5700Price:From €32.48In Stock: 0 pair -
05 0580 Back-to-back fixing for double-sided pull handles, M8, door thickness 95-114mm , galvanized steelCode: SB00028887Art. Nr.: 0 05 0580 03095 5700Price:From €32.48In Stock: 0 pair -
05 0580 Back-to-back fixing for double-sided pull handles, M8, door thickness 8-10mm / glass door, galvanized steelCode: SB00000578Art. Nr.: 0 05 0580 01008 5700Price:From €32.48In Stock: 0 pair
| Manufacturer | FSB |
|---|---|
| diameter | 13 mm |
| material | galvanised steel |
| leaf material | wood / glass |
| door thickness | 35-114 mm |
| thread | M8 |
| glass thickness | 8-10 mm |
| installation type | two-sided handles with through fastening |










